Warsztat Jogi z Ewą Wardzałą - Podstawy terapii dolnych pleców

 

Zapraszam serdecznie na wyjątkowy warsztat z wyjątkową nauczycielką jogi Ewą Wardzałą, która podczas tego weekendowego spotkania pokaże nam jak możemy zadbać o nasze plecy ćwicząc jogę. Przyczyny dolegliwości związanych z obszarem dolnych pleców może być wiele. Są wśród nich wady wrodzone, drobne lub poważniejsze wypadki, ale także złe nawyki, które utrwalamy powtarzając codzienne czynności w niewłaściwy sposób, bądź przyjmując niewłaściwą postawę. Nie mówiąc o siedzeniu bez ruchu przez kilka godzin dziennie, co jest zgrozą zarówno dla naszego kręgosłupa, ale także dla krążenia krwi i limfy i w zasadzie dla większości układów naszego ciała. (Nie na darmo mówi się, że ruch to zdrowie ;-)).

 

Joga pomaga w budowaniu właściwej postawy ciała. Wzmacnia mięśnie, które tą postawę podtrzymują. Uczy prawidłowych wzorców ruchowych.

 

 

EWA WARDZAŁA


Z wykształcenia indianistka, sanskrytolog, dyplomowana w Indiach tancerka klasycznego tańca indyjskiego bharatanatyam. Jogę praktykuje od 1999 roku, uczy od 2003, kiedy to otrzymała swój pierwszy dyplom nauczycielski wg metody B.K.S. Iyengara. W roku 2015 uzyskała certyfikat stopnia Senior Intermediate I. Swoją praktykę weryfikuje i pogłębia regularnie odwiedzając Instytut B.K.S.Iyengara w Punie (RIMYI – Indie), gdzie od 2005 roku niemal rokrocznie praktykuje i asystuje na klasach medycznych, szkoląc się również w pracy terapeutycznej. Poza Instytutem źródłem inspiracji i wiedzy są dla niej warsztaty z nauczycielami będącymi bliskimi uczniami Iyengara, przede wszystkim: Lois Steinberg, Rita Keller, Dean i Rebecca Lerner, Faeq i Corine Biria. Od 2005 roku współtworzy Krakowski Warsztat Jogi, prowadzi kursy nauczycielskie, egzaminuje. Organizuje i prowadzi liczne warsztaty tematyczne, również regularne wyprawy z jogą do Indii. Przez 10 lat współpracowała z krakowską Akademią Sztuk Teatralnych prowadząc jogę dla tancerzy Wydziały Teatru Tańca w Bytomiu. W wolnym czasie podróżuje, fotografuje.

„Moją drogę jogiczną rozpoczęła fascynacja jej filozofią. Byłam na drugim roku indianistyki i nie mogłam pojąć dlaczego ludzie, którzy przekazują mi tak niezwykłą wiedzę, sami poprzestają na teorii. Dla mnie, jako tancerki praca z ciałem, poprzez ciało i doświadczanie „na własnej skórze” były całkowicie naturalne – wręcz konieczne by zrozumieć. Tak zaczęła się moja przygoda z jogą, która trwa do dziś. To, co uważam za ważne w praktyce i nauczaniu jogi, to nieustanna uważność i obserwacja siebie na macie i poza nią. Joga daje mi radość, wrażliwość, ufność i dystans do sytuacji trudnych. Jest dla mnie narzędziem do pełniejszego, bardziej uważnego doświadczania życia.”

Warsztat z Ewą odbędzie 01-02.02. oczywiście w naszej szkole jogi przy ul. Zamkowej 23A w Pabianicach w następujących godzinach:
01.02 (sobota): 10.00-12.30 & 16.00-18.30;
02.02 (niedziela): 9.00-10.30 pranayama & 11.00-13.30.

Cena za warsztat: 220 PLN
Zgłoszenia mailem, telefonicznie, bądź osobiście w szkole.
Zapisy na warsztat są dokonywane na podstawie wpłaty zaliczki w wysokości 110 zł
Zaliczkę należy wpłacać w szkole lub na konto ING:40105014611000002314281078 tytułem: Warsztat z Ewą W.
Reszta kwoty płatna w gotówce, przed rozpoczęciem warsztatu.
Zaliczka jest bezzwrotna. W razie rezygnacji można swoje miejsce przekazać innej osobie.
Ilość miejsc ograniczona!

Zarezerwujcie ten czas dla siebie
Zapraszamy serdecznie

"Regularna praktyka jogi pomoże ci zmierzyć się z codziennym zamieszaniem ze spokojem i stabilnością."
"Twoje ciało jest w przeszłości. Twój umysł w przyszłości. W jodze łączą się razem w teraźniejszości." - BKS Iyengar
"Joga jest światłem, które raz zapalone nigdy nie gaśnie. Im lepsza jest twoja praktyka tym jaśniej ono świeci." - BKS Iyengar
"We wszystkich nas drzemie iskierka boskości. Joga roznieca ją w jasny płomień." - BKS Iyengar
"W każdym momencie życia warto zmienić coś na lepsze"
"Szczęście i nieszczęście zależą od stanu umysłu" – Upanishady
"Bądź niczym bijące źródło, nie zaś jak staw w którym zawsze stoi ta sama woda" ­- Paramahansa Jogananda „Autobiografia Jogina”
"Sukces osiąga ten, kto ćwiczy z zaangażowaniem" – Hatha Yoga Pradipika
"Sthira Sukham Asanam – Asana to doskonała stabilność ciała, zrównoważenie rozumu i życzliwość ducha" – JS.II.46 Jogasutry Patanjalego
"Cel ma sens wówczas, gdy pomaga ci rosnąć. A wzrastasz przez zdobywanie go a nie samo osiągnięcie" -­ Antoine de Saint­Exupéry
"Tam gdzie jest joga, istnieje też dobrobyt, pomyślność, wolność i szczęście nieskończone" – T. Krichnamacharya
"Wszystko przydarza się dla ciebie, a nie tobie"
"Wdzięczność jest sposobem na korzystanie z obfitości"
"Żyjesz tak jak myślisz, więc myśl i żyj najpiękniej jak potrafisz"
"Wszystko przydarza się dla ciebie, a nie tobie"
"Nikt kto tkwi w niewoli własnego ciała nie jest wolny" - Seneka
© Joga Pabianice Realizacja SelectStar.pl - strony internetowe Pabianice